Lavinia Aguiao

Lavinia Aguiao
10th Grade World History & English Inclusion Teacher

teresa alfuth

Teresa Alfuth
11th Grade Math Teacher

Katryna Andrusik

Katryna Andrusik 
Instructional Coach & Curriculum Coordinator

Nicole Baum

Nicole Baum
History Teacher

Maiba Carter

Maiba Carter
12th Grade English Teacher  

Thomas Carter

Thomas Carter
History Inclusion Teacher

Haajar Celestin

Haajar Celestin 
Transition Coordinator

Binni Chadda

Binni Chadda
Math Intervention Specialist

josybett claros nava

Josybett Claros-Nava
​​​​​​Dedicated Aide

Tiffany Collins

Tiffany Collins
Special Education Caser Manager

leila corcoran

Leila Corcoran
Internship Coordinator

deborah cruz

Deborah Cruz
Spanish Teacher

Yanira Cuellar

Yanira Cuellar
Office Manager

Jose Cuevas

Jose Cuevas
Visual Arts Teacher

Adrian Degraffinreaidt

Adrian Degraffinreaidt 
Athletic Director/Fitness Teacher

Janeth Diaz-Francis

Janeth Diaz-Francis 
Spanish Teacher

Sarah Fiore

Sarah Fiore
ELL Specialist

eboni furr

Eboni Furr
Inclusion Teacher

Adam Gilbert

Adam Gilbert
Geometry Inclusion Teacher

Reginald Glass

Reginald Glass
Fitness & Health Teacher

Samuel Haley-Hill
9th Grade English Teacher

Lindsay Hamilton
10th Grade English Teacher

Hannah Hollins

Hannah Hollins
11th Grade English Teacher

Tatiana Hyman

Tatiana Hyman
College Counseling & Alumni Associate

bridget jackson

Bridget Jackson 
Director of College Counseling and Alumni Affairs  

Tyra Jackson

Tyra Jackson 
Fitness/Dance Teacher 

calvin johnson

Calvin Johnson
11th Grade History Teacher

Jasmine Johnson-Nouri

Jasmine Johnson-Nouri
Librarian & Technology Teacher

pamela jordan

Pamela Jordan 
Counselor

Todd Kutlya

Todd Kutyla
Adventure Coordinator

Maureen Lemp

Maureen Lemp
Director of Student Services

alexander lewis

Alexander Lewis
​​​​​​Inclusion Teacher

Jacob Lineberry

Jacob Lineberry
Physics Teacher

Dawanda Lucas

Dawanda Lucas
Dedicated Aide

Kendra Macko

Kendra Macko
Instructional Coach & Curriculum Coordinator

Jeffrey Marks

Jeffrey Marks
ELA Inclusion Teacher

Gregory Martin

Gregory Martin
Music Teacher

Liane Miller

Liane Miller
10th Grade Chemistry Teacher

Linda Navejar

Linda Navejar
ELA Inclusion Teacher

Davette Nutridge

Davette Nutridge
ELA Inclusion Teacher

Patience Opara

Patience Opara 
Dedicated Aide

Belicia Reaves

Belicia Reaves 
Principal

manuel rivera

Manuel Rivera
Dedicated Aide

Adriana Rossel

Adriana Rossel
Mary's Center Mental Health Therapist

Ellen Royse

Ellen Royse
11/12th Grade Environmental Science & Urban Ecology Teacher

Claudia Sanchez

Claudia Sanchez
Mary's Center Community Support Worker

Atiyah Schroeter

Atiyah Schroeter 
9th Grade Biology Teacher  

tim shaw

Tim Shaw
Senior Expedition Teacher

Angelique Simpson

Angelique Simpson
Dedicated Aide

jordan smith

Jordan Smith
Inclusion Teacher

Tiffany Solis

Tiffany Solis
Alumni Coordinator

Jemila Stanley

Jemila Stanley
Speech and Language Pathologist

kevin summers

Kevin Summers
Restorative Justice Coordinator

Lekha Tantry

Lekha Tantry
Math Teacher

tonica tatum gormes

Tonica Tatum-Gormes 
11/12th Grade Math Teacher

israel tovar

Israel Tovar
10th Grade Social Studies Teacher

Monica Mason

Monica Townsend
9th Grade Math Teacher

Matthew Vaky

Matthew Vaky
Drama & Theater Arts Teacher  

Deloris Vann

Deloris Vann
Math Inclusion Teacher

Vannesa walker

Vanessa Walker
Science Inclusion Teacher

Leslie Welsh

Leslie Welsh
9th Grade History Teacher

Antonio White

Antonio White
Coordinator of School Culture

Benjamin Williams

Benjamin Williams
 12th Grade History Teacher

Lauren Wong

Lauren Wong
Special Education Case Manager

Ryoko Yamamoto

Ryoko Yamamoto
School Garden Coordinator