Jonel Accad

Jonel Accad
Fitness Teacher

Maria Aguirre
After School Teacher

Evelin Alvarado

Evelin Alvarado
1st Grade Assistant Teacher

Thora Balk

Thora Balk
PK Classroom Teacher

Cynthia Bennett-Foy
After School Teacher

Sara Beshawred
Kindergarten Classroom Teacher

Margo Brasil

Margo Brasil
1st Grade Inclusion Teacher

Cerissa Brown

Cerissa Brown
PK3/4 Classroom Teacher

Gianni Bullock
Dedicated Aide

Chip Chase

Chip Chase
Director of Library Services & Technology Integration

Nicole Cummings 
Music Teacher

Jessica Curry
Literacy Specialist

Daizy Cushner-Frazier
Early Childhood Arts Teacher

Germaine Donnelly
2nd Grade Associate Teacher

Cynthia Dorsey
Drama Teacher

Carlos Duque
Librarian & Technology Teacher

Bryan Eberwein
Director of Student Services

Audrey Anna Elliot
2nd Grade Classroom Teacher

Avery Ellis
2nd Grade Classroom Teacher

Michelle Fay
Kindergarten Classroom Teacher

Alexis Feliciano
2nd Grade Inclusion Teacher

Andrea Garcia
Office Manager

Brenda Garcia
After School Teacher

Morgan Grubbs
1st Grade Classroom Teacher

Jessica Harrington
Instructional Coach

Jaine Hernandez
Kindergarten Associate Teacher

Matthew Hiester 
3rd Grade Classroom Teacher

Erin Holmes
PK3/4 Classroom Teacher

Annie Holt
Pre-K CIT Fellow

Ellen Hughes
PK 3/4 Associate Teacher

Gloria Huskey
PK Associate Teacher & After School Teacher

Gabriella Hutcheson
Kindergarten Inclusion Teacher

Justin Johnson
Visual Arts Teacher

Nicole Keler
3rd Grade Inclusion Teacher

Clarence Kenney
Pre-K Associate Teacher & After School Teacher

Todd Kutyla
Adventure Coordinator

Steve LeBoo
Director of Out-of-School Time

Joanna Lewton
Arts Director

Elizabeth McNamee
4th Grade Classroom Teacher

Nicole Mella
After School Teacher

Alexandra Morris
PK3/4 Classroom Teacher

Stephanie Murphy
4th Grade Classroom Teacher

Christopher Olszewski
4th Grade ELL Inclusion Teacher

Sandra Ponce 
1st Grade Classroom Teacher

Dr. G. Christopher Ray
School Counselor

Fabiola Rosenberger
Spanish Teacher

Christian Sanchez
PK Associate Teacher & After School Teacher

Jonathan Sanchez
PK Long term Substitute-Associate Teacher

Melissa Sapio
Kindergarten
CIT Fellow

Keonie Smith
Pre-K Associate Teacher & After School Teacher

Makeda Smith
3rd Grade Inclusion Teacher

Nicole Southall
2nd Grade Associate Teacher

Jemila Stanley
Speech & Language Pathologist

Desirae Thompson
After School Teacher

Sabria Trotter
Pre-K CIT Fellow

Elvira Beatriz Vargas
ELL Specialist
 

Devon Walter
4th Grade Inclusion Teacher

Amy Wendel
Principal

Ryoko Yamamoto
School Garden Coordinator

Tiyonna Yates
Kindergarten Associate Teacher

Angelina Zara
3rd Grade Classroom Teacher